Для уникнення неприємних ситуацій під час проведення ремонтних робіт, особливо в багатоквартирному будинку, рекомендуємо звернути увагу на базові правила добросусідства і навички комунікації, а також на Закон України «Про охорону праці».
За виникнення серед сусідів непорозумінь на тлі ремонтних робіт неабияку увагу варто приділити оточуючим – завчасно попередити про ремонтні роботи і зважати на потреби мешканців багатоповерхівки під час ремонту. В іншому разі неминучі сварки, залучення поліції, штрафи і, що найгірше, зіпсовані сусідські стосунки.
Проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 19:00 год до 8:00 год., а у святкові та неробочі дні — цілодобово; особа, яка проводить ремонтні роботи, зобов'язана повідомити мешканців прилеглих квартир про початок таких робіт.
Законодавством України не передбачено заборон щодо виконання ремонтних робіт у полудні. Отже, якщо шум із суміжних квартир заважає дітям в обідній сон, доведеться це питання узгоджувати із господарями оселі, де триває ремонт.
Державні будівельні норми України містять пороги шуму: у денний час — не більше 40 ДБА, у нічний — не більше 30 ДБА До прикладу, розмовляючи, людина створює гул у 30 децибел. Встановлює рівні шуму спеціальний прилад.
Якщо розмови з «шумним» сусідом не допомагають, у боротьбі за життя у тиші можна переходити до наступного етапу – збираючи докази і залучаючи правоохоронні органи.
Вам доведеться зателефонувати у поліцію, пояснити ситуацію і домогтися приїзду поліцейських на місце події. Проте, варто зафіксувати на відео ситуацію в моменті, щоб виклик поліції не припав на період тиші.
Щодо порушника тиші можуть бути застосовані певні заходи: попередження або штрафні санкції (85-225 грн). У разі повторного застосування таких заходів щодо порушника упродовж року, штрафи для нього підвищуються удвічі.
Також, не варто ігнорувати і загальні правила з Охорони праці якщо ви виконуєте ремонт самостійно або наймаєте команду фахівців – це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічнихі лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності. (Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 No2694-12.)
Згідно з цим Положенням інструкції повинні містити такі розділи:
Що має містити Інструкція з охорони праці?
вимоги безпеки перед початком роботи;
вимоги безпеки під час виконання роботи;
вимоги безпеки після закінчення роботи;
вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
Ми впевнені, що довіривши процес ремонту будь-якого приміщення надійному підряднику можна отримати задоволення від процесу та результату. Якщо ви зараз у пошуку рішень та команди для реалізації своїх задумів – зверніть увагу на перелік послуг та приклади робіт
Energomotive Development, обговоріть з менеджером питання які вас турбують, щоб прийняти зважене рішення і спокійно зайти в продуманий фахівцями ремонтний процес, без сюрпризів.