Якщо ви стали щасливим власником приміщення з підвісною стелею, готуйтесь хоча б раз у житті запитувати в google: як заклеїти натяжну стелю, порізав натяжну стелю, дірка в натяжній стелі тощо. Ба більше, інколи в них доводиться навмисно робити отвори – але сьогодні не про це.
Насправді, стелю можна обробити по-різному, сьогодні ми обговоримо ці варіанти детальніше. Матеріалом для обробки може стати фарба, побілка, шпалери, стельові плити, декоративна штукатурку (сграфіто), підвісна стеля.
Якщо планується фарбування кухонного приміщення чи ванної кімнати, бажано, щоб до складу фарби входили протигрибкові добавки. Також краще вибирати для таких об'єктів барвник, який після висихання можна мити. Найкращим рішенням для такого завдання є водоемульсійка.
Щоб отримати якісне фарбування стелі, важливо знати, як підготувати поверхню під фарбу. Якщо йдеться про перший шар, то під нього обов'язковою буде ґрунтовка. Вона забезпечить ідеально гладкий шар фарби, без плям та розлучень. Важливе значення має порядок нанесення фарби.
Побілка з крейди відрізняється антибактеріальними властивостями, в ній не застосовуються будь-які шкідливі речовини, тому вона не викликає хвороб і не провокує нападів алергії. Це той оздоблювальний матеріал, який буде виглядати в своєму первозданному вигляді від двох до чотирьох років.
Проте, останнім часом все частіше можна зіткнутися з тим, що процес побілки проходить із застосуванням водоемульсійною фарби. Така фарба висихає дуже швидко, що робить можливим експлуатацію приміщення буквально через кілька годин. І звичайно, широке розмаїття відтінків чудове рішення для дизайнерських рішень. Але підготовка до подібного роду робіт дуже важлива, тому ретельно проконтролюйте всі етапи.
Щодо шпалер на стелі останнім часом купа обговорень, вони можуть бути з активним малюнком і перетворити стелю на головного героя кімнати або ж навпаки, можуть бути стельові шпалери під фарбування, а також доступні так звані рідкі шпалери. Щоправда, від шпалер тут тільки назва, за фактом це суха суміш під фарбування, яка настоюється у воді й розгладжується по стелі, не вимагаючи жодного додаткового вирівнювання.
Матеріалом для стельових плит може бути: мінеральне волокно та алюміній. Стельові панелі допоможуть підвищити шумо- та теплоізоляцію, забезпечити вільний доступ до комунікацій під стелею, дозволять знизити висоту стін у старих будинках, покращити повітрообмін за рахунок правильно встановленої вентиляції. Підвісні стелі можна встановлювати в сухих приміщеннях, а для ванної та кухні підійдуть металеві вологостійкі плити.
Декоративна штукатурка може бути гладкою (венеціанська і шовкова) або рельєфною (текстурна, структурна і фактурна). Обов'язково, слід враховувати, що штукатурка має бути однієї партії, інакше кольори можуть відрізнятися. А також, температуру та вологість повітря при нанесенні. Якщо для вас важливим є питання екологічності – зверніть увагу на гіпсову штукатурку, адже вона краще «дихає» краще, ніж цементна або вапняна.
Серед ключових переваг підвісної стелі слід зазначити міцність та довговічність, у разі пошкодження одного модуля, його завжди можна замінити без необхідності ремонтувати всю стелю. Через високу популярність різновидів підвісних стель сьогодні достатньо: гіпсокартон, натяжна, рейкова, грильято, конструкції тощо. Найбільшою їх перевагою є вартість матеріалу, легкість монтажу та демонтажу.
Яка стеля краща обирати лише вам, як ви бачите всі вони мають свої переваги та недоліки, проте наша базова рекомендація – обирайте ту, яка вам найбільше до душі і довіряйте процес перевіреним майстрам.